آیا با فواید ماساژور گردن آشنا هستید؟

  • از

زندگی ماشینی امروز، در کنار پیشرفت تکنولوژی و امکانات بیشتر درست است فوایدی دارد اما در طولانی مدت باعث فشار و صدماتی می شود، که یکی از آنها آسیب های گردنی است که بیشتر متوجه افرادی هست که زمان های زیادی پشت میز و با کامپیوتر کار می کنند یا کسانی که مجبور هستند ساعت های طولانی رانندگی کنند و اینها خود دلیلی بر خستگی و دردهای گردن می شود.
برای اینکه بتوانیم از این آسیب ها تا حد زیادی پیشگیری کنیم لازم است که یکی از وسیله های کاربردی و مفید به نام ماساژور گردن را بشناسیم. ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع ماساژورگردن و برخی از فواید آن آشنا کنیم تا به راحتی و با آگاهی کامل از این وسیله مفید استفاده کنید. پس با ما تا آخر مقاله همراه باشید.
آیا می دانید ماساژ گردن چه تأثیری دارد؟
برخی از عواملی که باعث آسیب به گردن می شوند؟
چند مدل ماساژور گردن در بازار داریم؟
برخی از مزایا استفاده از ماساژور گردن
استفاده از ماساژور گردن برای چه کسانی مناسب نیست؟
آیا می دانید ماساژ گردن چه تأثیری دارد؟
امروزه بخاطر یکسری از مشاغلی که وجود دارد مانند تایپیست ها، کارمندها،  برنامه نویسان  و در کل کسانی که موقع انجام کار سر خود را زیاد خم می کنند، این ها بیشتر در معرض آسیب ها و دردهای گردنی هستند. همچنین این افراد چون عضلات گردن آن ها مدام در حال انقباض است دچار خستگی می شوند و همان طور که می دانید در این موقع جریان خون درآن به شدت کم می شود.
اگر بخواهیم برای این افراد راهی را پیشنهاد بدهیم تا در کنار کار خود از آسیب هایی که در آینده برای آن ها پیش می آید پیشگیری کنیم بهترین راه ماساژ گردن است. چون باعث تقویت عضلات، رفع خستگی، بهبود گردش خون در این ناحیه می شود. اینها تنها برخی از تأثیرات ماساژ گردن بود در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.
برخی از عواملی که باعث آسیب به گردن می شوند
همان طور که در بالا اشاره کردیم سبک زندگی نادرست و ماشینی شدن در کنار نشستن های طولانی مدت پشت میز کامپیوتر خود، باعث آسیب هایی خصوصاً به گردن می شود که ما در اینجا به چند مورد آن اشاره می کنیم:
باعث کشیدگی عضلانی خصوصاً به طور ناگهانی
نشستن وخوابیدن نادرست
مشکلات در استخوان
ضعف عضلات
اشتباه ایستادن
چند مدل ماساژور گردن در بازار داریم؟
این ماساژورها به دو گروه شارژی و برقی تقسیم می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. یکی از مزیت های مدل شارژی این است که شما به راحتی در مسافرت، موقع رانندگی و نشستن های زیاد پشت فرمان می توانید از آن استفاده کنید و از گردن درد جلوگیری کنید.

برخی از مزایا استفاده از ماساژور گردن
امروزه استفاده از ماساژورهای گردن به خصوص بعد از کار بسیار لذت بخش است چون باعث رفع خستگی و آرامش می شود. ما دراینجا می خواهیم شما را با برخی از فواید استفاده از ماساژور گردن آشنا کنیم که عبارت است از:
1) کم شدن استرس: بعد از یک روز کاری پرتنش و استرس زا عضلات گردن و شانه به شدت خسته می شوند و همین باعث عدم تمرکز می شود. استفاده از ماساژور گردن تا حد زیادی باعث آرامش، کاهش استرس و رفع خستگی می شود.
2) به راحتی قابل حمل: به علت کم بودن وزن دستگاه ماساژور گردن هرجا که بخواهیم برویم به راحتی قابل حمل است.
3) صرفه جویی در پول و زمان: ممکن است شما قادر به پرداخت هزینه های بالا نباشید و یا به دلیل دوری و بد بودن آب و هوا نتوانید در مراکز ماساژ درمانی حضور داشته باشید. در یک کلام استفاده از ماساژورهای گردن ضمن صرفه جویی در هزینه و زمان نوعی سرمایه گذاری بلند مدت در جهت سلامتی محسوب می شود.
4) کاهش درد ناشی از سردرد میگرنی: این نوع سردرد که بسیار شایع است در اغلب موارد نیز موجب درد گردن و شانه نیز می شود. استفاده از ماساژورهای گردن باعث آرامش در این نواحی و افزایش گردش خون و کاهش درد می شوند.
5) بهتر شدن خواب: یکی از مزایای ماساژورهای گردن بهبود خواب است. روی هم رفته خود ماساژ باعث ریلکس شدن بدن و در نتیجه موجب آرامش ذهنی و درونی می شود.
6) افزایش انرژی: ما برای انجام تمام کارها نیاز به انرژی داریم با توجه به نوع کاری که انجام می دهیم سطح آن ممکن است سریعاً کاهش پیدا کند. استفاده از ماساژ(ماساژورهای گردن) موجب برگشتن سریع انرژی و کم شدن تنش های عضلانی می شود.
7) افزایش انعطاف: یادمان باشد برای توانمندی جسمانی انعطاف پذیری بسیار نقش دارد متأسفانه به علت شیوه های نادرست زندگی و گرفتاری های زیاد در کنار خوابیدن اشتباه خود زمینه ساز مشکلات و آسیب های گردنی می شود، اغلب برای ما پیش آمده که دچار گرفتگی یا سفتی عضلات شدیم. هر وقت چنین مشکلی به وجود می آید داروها وحتی پماد جواب نمی دهد ولی استفاده از ماساژور گردن و شانه با قدرت گرم کنندگی باعث رفع سریع این مشکل می شود.
8) مدیتیشین: ماساژورهای گردن می توانند همانند وقتی که مراقبه انجام می دهید و حالتی از آرامش را تجربه می کنید باعث می شوند همان احساس در شما ایجاد شود.
9) کمک به درمان برخی بیماری ها: ماساژورهای گردن به درمان سینوزیت، دیسک کمر،  دردهای گردن و شانه بسیار کمک می‌کنند.
10) ماساژکمر: یکی دیگر از فواید ماساژورهای گردن در خانه این است که ناحیه ای از بدن که دور از دسترس است مثله کمر را به راحتی با آن می توانیم ماساژ دهیم.

استفاده از ماساژور گردن برای چه کسانی مناسب نیست؟
درست است استفاده از ماساژورهای گردن برای همه افراد بسیار عالی و مفید است، اما  لازم است قبل از استفاده یکسری نکات را بدانیم ما در اینجا می خواهیم به افرادی که مجاز نیستند از آن استفاده کنند اشاره کنیم که عبارت است از:
زنان باردار
کسانی که دیابت دارند
افرادی که در بدنشان پروتز دارند
کلام آخر
امیدوارم تا حدی با فواید ماساژورهای گردن که در بازار وجود دارد آشنا شده باشید و با آگاهی کامل از این وسیله استفاده کنید.
همچنین می توانید از فروشگاه اینترنتی شهرسلامت بازدید کنید، علاوه بر مشاوره رایگان و تخصصی می توانید انواع ماساژور گردن را با قیمت مناسب به همراه گارانتی معتبر خریداری کنید.
#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.