برطرف کردن 6 مشکل شایع تلویزیون در خانه

  • از

تلویزیون یکی اصلی ترین منابع پر کننده اوقات فراغت و سرگرمی افراد است که در اکثر خانه ها استفاده می شود. هنگامی که تلویزیون با مشکلاتی روبرو شده و به درستی کار نمی کند تعمیر آن برای خانواده ها یک اولویت است.
همیشه لازم نیست فورا با تعمیرکار تلویزیون تماس بگیرید. برخی ایرادات را می توانید خودتان در منزل بررسی و برطرف نمایید.
امداد تی وی یکی از مراکز با سابقه تعمیر انواع برندهای تلویزیون در تهران است که در زمینه تعمیر تلویزیون بیش از 3 دهه فعالیت دارد. این مطلب بر اساس تجربیات و توصیخ های امداد تی وی، آماده شده است.
خرابی و مشکلات شایع تلویزیون شامل چیست؟

وجود خطوط بر روی تصاویر تلویزیون

یک تصویر تلویزیونی مخدوش می ‌تواند به معنای تجربه دید ضعیف و فشار به چشم باشد. عوامل مختلفی می‌توانند باعث ایجاد خطوط بر روی تصاویر تلویزیون شوند. حتی ممکن است تصاویر ظاهری شبیه به تار عنکبوت بگیرند به این معنی که ممکن است شیشه همانند تلویزیون ترک خورده به نظر برسد. این مشکل ممکن است در برخی از کانال های خاص ظاهر شده و همچنین ممکن است بر روی تمامی کانال ها وجود داشته باشد.
برای از بین بردن خطوط افقی و عمودی ایجاد شده بر روی صفحه نمایش، اکثر سیستم ها دارای عملکرد آزمایش تصویر هستند که می تواند به تنظیم مجدد تصویر یا تشخیص مشکل کمک کند. اگر خطوط فقط بر روی کانال های خاصی ظاهر می شوند باید ابتدا سیم ورودی دستگاه را تنظیم کنید و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.
اما اگر علت آن، شکستگی صفحه نمایش دستگاه است باید توسط تعمیرکار مجرب عوض شود . این نوع آسیب معمولا هنگام نقل مکان به خانه جدید و انتقال تلویزیون اتفاق می‌افتد، بنابراین بسیار مهم است که هنگام جابجایی دستگاه آن را از هرگونه آسیب محافظت کنید.

تغییر رنگ تصاویر

مشابه خطوط ایجاد شده در صفحه تلویزیون تغییر رنگ تصویر نیز یک مشکل رایج است. ممکن است مشاهده کنید که رنگ ها شروع به محو شدن می کنند و یا یک رنگ به شکلی دیگر ظاهر می شود. گاهی اوقات ممکن است قبل از این که با تعمیرکار تماس بگیرید بخواهید خودتان تنظیمات دستگاه را بررسی کنید.
تلویزیون های قدیمی تحت تاثیر میدان مغناطیسی که در فاصله نزدیک تلویزیون هستند، قرار دارند که می توانند باعث تغییر رنگ تصویر دستگاه شوند.
برای برطرف شدن این مشکل باید تلویزیون را از منابغ مغناطیسی دور کنید. همچنین ممکن است بخواهید یک آزمایش تصویری انجام دهید. در تلویزیون های قدیمی تغییر رنگ نشانه زمان تعویض دستگاه است.
اما در تلویزیون های جدید مشکل را می توان با تنظیمات رنگ دستگاه و تنظیم مجدد آن برطرف نمود.

اتصال تلویزیون به اینترنت

مدل های جدید تلویزیون و تلویزیون های هوشمند اغلب دارای اتصال به وای‌فای یا اینترنت بی سیم هستند. این مسئله به شما امکان دسترسی به سرویس های پخش را می دهد که در آن می توانید برنامه مورد علاقه خود را تماشا کنید.
گاهی اوقات این ویژگی به درستی کار نمی کند در صورتی که تلویزیون جدیدی نصب کرده‌اید، یا ارائه دهنده اینترنت خود را تغییر داده اید و یا دچار قطعی برق شده اید ممکن است تلویزیون شما در اتصال مشکل داشته باشد.
در صورتی که دستگاه شما دارای عیب‌یابی است ابتدا آن را اجرا کنید تا متوجه شوید که مشکل از کجاست همچنین می توانید روتر اینترنت خود را ریست کنید تا ببینید آیا مشکل حل می‌ شود  یا خیر.

تلویزیون کانال های دیجیتال را دریافت نمی کند.

امروزه اکثر تلویزیون ها برای دریافت کانال های دیجیتال ساخته شده اند. پخش دیجیتال اغلب باعث بدست آوردن تصاویر بهتر می‌شود، با این حال اگر تلویزیون خود را ریست کنید یا تلویزیون قدیمی که کانال های دیجیتالی را دریافت نمی ‌کند داشته باشید ممکن است نیاز به حل برخی مشکلات داشته باشید.
اکثر تلویزیون های تولید شده پس از سال  ۲۰۰۹ قادر به دریافت کانال های دیجیتالی با آنتن بدون کمک مبدل هستند. اولین قدم این است که بررسی کنید ببینید تلویزیون شما چه زمانی ساخته شده است؟ اگر قبل از سال ۲۰۰۹ بود ممکن است به یک جعبه مبدل احتیاج داشته باشید.
اما در صورتی که تلویزیونی دارید که قادر به دریافت کاناله ای دیجیتال است بررسی کنید تا ببینید چه کانال هایی را می تواند دریافت کند؟ ورودی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید کابل های آنتن در جای مناسب قرار دارند همچنین باید بررسی کنید ببینید چه کانال هایی را در منطقه خود با آنتن دریافت می کنید.

تلویزیون صدا دارد اما تصویر ندارد.

این مشکل نه تنها ناامیدکننده است بلکه تلویزیونی که تصویر روی صفحه نداشته و صدا را پخش می‌کند گیج کننده است. این مشکل ممکن است هم در تلویزیون های قدیمی و هم جدید اتفاق بیفتد و باید فوراً برطرف شود.
برای برطرف کردن این مشکل ابتدا باید بررسی کنید که آیا تمام سیم های ورودی بدرستی نصب و تنظیم شده اند یا خیر. همچنین باید تلویزیون را برای مدت مدتی خاموش کرده و پس از روشن کردن آن بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

تلویزیون روشن نمی ‌شود اما چراغ پاور چشمک می‌زند.

این مشکل زمانی ایجاد می‌شود که اتصال الکتریکی دستگاه مشکل داشته باشد. هنگامی که دستگاه قادر به روشن شدن نیست اما چراغ برق چشمک می زند احتمالاً دستگاه نیاز به سرویس دارد. اما یک راه حل نیز وجود دارد که ممکن است این مشکل را برطرف کند .
بدین منظور باید بررسی کنید که آیا مشکل از اتصال موقت برق است یا خیر. دو شاخه دستگاه را از پریز برق جدا کرده و یک دقیقه صبر کنید سپس آن را دوباره به برق وصل کنید. در صورتی که در انتقال نیرو مشکل ساده‌ای وجود داشته باشد، انجام این کار مشکل را برطرف می ‌کند.
امداد تی وی مرکز تعمیر تلویزیون در تهران
در صورتی که بعد از انجام هر یک از موارد بالا موفق به بر طرف کردن مشکلات آن نشدید می توانید با امداد تی وی تماس بگیرید. این مرکز دارای بیش از ۳۰ سال سابقه و تجربه کاری در زمینه تعمیر انواع مدل ها و برندهای مختلف تلویزیون بوده و می تواند مشکلات دستگاه را به سادگی برطرف کند.تعمیر تلویزیون سامسونگ در تهران، تعمیر تلویزیون ال جی در تهران و تعمیر تلویزیون سونی در تهران، از مهمترین خدمات امداد تی وی است. تعمیر تلویزیون در امداد تی وی با گارانتی و تعرفه ای اتحادیه، انجام می شود.
۰۹۳۳۵۰۵۱۲۱۲ – ۶۶۹۷۱۲۱۲ -۰۲۱
www.emdadtv.com
#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.